Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: U19 takımındaki çocuklara yazık değil mi?

Süper Kupa finalinde Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Fenerbahçe maçın 2’nci dakikasında sahadan çekildi. Müsabakanın hakemi Volkan Bayarslan daha sonra maçın tatil edilmesinde karar kıldı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Garip bir durum yaşadıklarını belirten Dursun Özbek, “Süper Kupa finalini oynadık. İki takım sahaya çıktı. Üzülerek söylüyorum ki bunu beklemiyorduk. Bu derbiyi seyrettirmenin keyfini yaşamaktansa, saçma sapan garip bir durum yaşadık. Akıl tutulması yaşandı. Çok önemli, 100. yıl kupası. Buranın insanlarına bu derbiyi izlettirmek varken ummadık bir şeyle karşılaştık. Bu maçın geliri depremzede kardeşlerimize gidecekti. Tribünde bir taraf dolu, bir taraf boş” dedi.

Fenerbahçe’nin U19 takımı ile maça çıkmasını eleştiren Dursun Özbek, “U19 takımındaki çocuklara yazık değil mi? Kendi amaçlarınıza bu çocukları neden alet ediyorsunuz? Tarihe kötü geçecek bir kupa finali. Cumhuriyetin 100. yılına yakışmayan bir final oldu. Önümüzdeki günler daha da gerginleşecek. Ben Türk futbolundan bu gerginliğin gitmesi taraftarıyım. Türk futboluna yakışacak davranışlar içinde olunmasını diliyorum. Böyle bir final, yakışmadı. Akşam eve gittikten sonra ‘Ne yaptık?’ diye düşünmelerini istiyorum” diye konuştu.

“Ali Koç ile görüştünüz mü” sorusuna Dursun Özbek, “Normalde protokole gelmeleri lazımdı, gelmediler. Neyi protesto ediyorlar bilmiyorum” cevabını verdi.

Şanlıurfa’daki birliktelik ortamına dikkat çeken Dursun Özbek, “Ben 2-3 gündür buradayım. Böyle bir sevgi seli, ilgi görmedim. Burada çok iyi ağırlandık. Ne vardı onlar da gelip aynı tabloyu görseydi. Türkiye’nin böyle birlik ve beraberliği görmesi lazımdı. Böyle bir fırsatımız vardı, kullanılmadı” dedi.

“TFF’nin aldığı karar bir şeyleri düzeltir mi” sorusuna Dursun Özbek şu cevabı verdi:

“Kulüpler Birliği bunu istiyordu. TFF de gerekeni yaptı, erken seçim kararını aldı. Yeni yönetimin seçilmesi için de bir süreye ihtiyaç var. Aradaki zaman makul. Hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x